BRNO, CO NENÍ
JE TADY. UŽ ZASE!

BRNO, CO NENÍ
JE TADY.
UŽ ZASE!

BRNO,
CO NENÍ
JE TADY.
UŽ ZASE!

BRNO,
CO NENÍ
JE TADY.
UŽ ZASE!

Zaregistrujte si tým
a vstupte do hry, která už je!

Zaregistrujte tým
a vstupte do hry!

Pravidla hry

Jsme rádi, že vás zajímá hra Brno, co není. Snažíme se, aby hra byla fér, proto jsme sepsali následující pravidla.


Pravidla hry

Pro koho

Hra je určena pro týmy 2 až 5 hráčů starších 18 let. Mladší se mohou zúčastnit také, ale v případě potřeby můžeme chtít doložit, že s účastí souhlasí jejich zákonní zástupci.

Pro vstup do hry je zapotřebí registrovat tým. Hráč může být členem pouze jednoho týmu a hry se smí zúčastnit pouze jednou.

Princip hry

Hra Brno, co není se skládá z pěti samostatných celků – kol, která jsou postupně odkrývána. Úkolem vašeho týmu je v každém kole projít připravenou trasu a vyřešit při tom co nejvíce šifer a logických úloh, tj. získat jednoslovné heslo a vložit je do herního systému na stránce hra.brnoconeni.cz. Za každé vložení správného hesla vám přičteme body, zapíšeme také čas, který tým potřeboval od odemknutí prvního úkolu až po dokončení daného kola.

Pokud se vašemu týmu bude v 1. až 4. kole dařit, můžete se kvalifikovat do finále, které se bude konat v sobotu 8. 12. 2018. V něm se utká 100 nejlepších týmů (týmy s největším součtem bodů z 1. až 4. kola a zároveň nejkratším časem hry dle stavu v neděli 2. 12. 2018, 23:59:59 hodin.). O tom, zda jste se kvalifikovali, vás budeme informovat v pondělí 3. 12. 2018 emailem zaslaným na adresu, ze které jste tým registrovali.

Výhry

Ve hře Brno, co není můžete získat zajímavé výhry. Připravili jsme si pro vás sérii akcí, které jinde opravdu nenajdete.

Pozvánku na jednu z těchto akcí můžete získat, když:

  • bude váš tým mezi prvními pěti týmy, kterým se podařilo absolvovat právě otevřené kolo hry s kladným počtem bodů ( na každém ze čtyř kol hry tak odměníme 1. až 5. tým, který dané kolo hry dokončil) a zároveň jste takto ještě výhru nezískali.
  • bude váš tým mezi třemi týmy, které dokončí finále s největším počtem bodů a nejkratším časem.
  • budete patřit mezi prvních třicet týmů, které dokončí finálovou hru v sobotu 8. prosince 2018.

Pravidla jednotlivých kol

Jak hrát?

Všechna kola hry jsou řízena pomocí herního systému dostupného z https://hra.brnoconeni.cz

K přihlášení do herního systému je potřeba mít přihlášený tým a kliknout na tlačítko „Začněte hrát“ v detailu daného herního kola. V herním systému najdete všechny důležité pokyny a také do něj budete zadávat všechna hesla, která během daného kola získáte.

Kromě výše zmíněného budete potřebovat ke každému kolu specifickou herní brožuru (informace o tom, kde ji získat najdete v detailu daného kola), dobře nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužku a papír

Stanoviště

Každé kolo hry obsahuje 4 stanoviště. Stanoviště jsou očíslována od 1 a je možné je navštívit pouze postupně. Průchod kolem zobrazuje schéma níže.
Schéma kola hry Brno, co není

Úkoly

Za vyřešení úkolů na stanovištích získáváte body. Počet získaných bodů se liší podle toho, zda jste úkol vyřešili bez pomoci, vzali si v herním systému nápovědu, či požádali přímo o řešení.

  • Vyřešení úkolu: +25 bodů
  • Vyřešení úkolu s nápovědou: +15 bodů
  • Přeskočení stanoviště zobrazením správného řešení: 0 bodů

Řešením úkolu je vždy jednoslovné smysluplné heslo – v případě, že vám vyjde věta (např. „Heslem je Brno,“), zadáváte jen slovo „Brno“. Pokud zadáte dvě špatná hesla po sobě, další můžete zadat až za 2 minuty. Úkoly spolu vzájemně nesouvisejí, každý je potřeba řešit samostatně.

Většinu zadání získáte elektronicky v herním systému, některé úkoly však mohou vyžadovat i práci s herní brožurkou či dalšími herními materiály. V takovém případě vás však systém upozorní. Vše ostatní, co potřebujete k vyřešení úkolů, najdete v blízkém okolí stanoviště, nebo si to nesete s sebou.

Informace o projektech

Na jednotlivých stanovištích vám bude systém odhalovat detaily o projektu, kterého se dané kolo týká, zajímavosti o nové podobě míst, kterými budete procházet. Tato dělení neobsahují žádné šifry, ale informace z nich můžete při řešení jednotlivých úkolů využít.

Fair Play

Neprozrazujte prosím řešení úkolů. Je těžké si hru užít, pokud znáte dopředu řešení šifer. A zároveň vás prosíme, abyste se ke všem herním prvkům chovali ohleduplně.

Děkujeme za respektování pravidel a přejeme, abyste si hru řádně užili!


Právě jste dočetli stručná pravidla hry. Pokud si chcete přečíst kompletní pravidla hry ve znění pro právníky – hurá do toho. Najdete tam také všechny informace týkající se nakládání s vašimi údaji. V případě nejasností mají přednost pravidla pro právníky.