CHCETE ZAŽÍT
BRNO, CO NENÍ?

Chcete
zažít Brno,
co není?

Chcete
zažít Brno,
co
není?

Zaregistrujte si tým
a vstupte do hry, která už je!

Zaregistrujte
si tým

a vstupte
do hry!

O co hrajeme

Ti, kteří si troufnou odhalit tajemství Brna, co není, neodejdou s prázdnou.


Pro pět týmů s kladným počtem bodů, které dohrají dané kolo jako první, máme připravený unikátní zážitek, na který rozhodně nezapomenou.

1. kolo – Šoférův gordický uzel

Rozetli jste Šoférův gordický uzel na Plotní mezi prvními? Potom se vám při akci Open House v sobotu 14. dubna otevřou i ty dveře, které zůstanou před ostatními zavřeny. Poznáte, odkud se řídí veřejná doprava v Brně. Při návštěvě dispečinku Dopravního podniku města Brna zaslechnete, co si mezi sebou v éteru šuškají řidiči šalin, trolejbusů i autobusů. A ti nejodvážnější sestoupí i do potrubí pod Dornychem, odkrytého díky tomu, že se tramvajová trať po 117 letech přesunuje na sousední Plotní ulici.

2. kolo – Leošův houslový klíč

Zažít pocit absolutní tmy v centru Brna? Podívat se tam, kam ostatní dnes jen nesměle nakukují mezerami v plotě? Zaswingovat si na staveništi? Pro ty, kdo rozluští záhadu Leošova houslového klíče mezi prvními, není žádný zážitek dost šílený! Výherci druhého kola hry Brno, co není, se mohou těšit na opravdu vyladěnou odměnu. Připravili jsme si pro ně koncert swingového kvarteta Filharmonie Brno přímo na stavbě Janáčkova kulturního centra. A poté se skrz třípatrové garáže vypraví až k samotným kořenům budoucího koncertního sálu. Ale nebojte, baterky budeme mít pro nejrychlejší luštitele přichystané. Tři patra pod zemí dokáže být pořádná tma!

3. a 4. kolo

Protože vám chceme jednotlivé hry i zážitkové akce postupně a s velkou pompou představit, nebudeme teď příliš konkrétní. Něco málo ale přeci jen prozradit můžeme. Nakouknete do budoucnosti a vyzkoušíte věci, na které si ostatní Brňané ještě nějakou tu chvíli počkají. Zasportujete si a dost možná vyrazíte i za kulturou. Podíváte se na místa, kam lidská noha často nevkročí. Zkrátka, máte se nač těšit.


Velkolepé finále

Sto nejlepších týmů z celé hry postoupí do finále, které se odehraje 3. června na brněnském výstavišti při festivalu Re:publika. Čekat tam na vás bude ta doposud nejobtížnější výzva. Zvítězíte v boji s časem i s konkurencí z řad šifrovací smetánky?

Pokud se umístíte mezi prvními třiceti týmy, odnesete si originální trička a opravdu nevšední dárkové vouchery.

Trojice vítězných týmů si kromě toho vybere i z těchto jedinečných zážitků:

Půjdete na večeři, co tu ještě nebyla. A k tomu odhalíte jednu z brněnských urban legends.

Brno je městem skvělého jídla, trendy bister i luxusních restaurací. My vás ale vezmeme na večeři, jakou nezažil ani ten nejprotřelejší brněnský gurmán. Společnost na degustační tour po několikachodovém menu vám bude dělat primátor města Brna Petr Vokřál. A kde jinde by se tato vybraná gastronomická událost mohla odehrát než v kantýně Magistrátu města Brna?Pokud by vám to čirou náhodou přišlo málo, máme přichystaný i netradiční zákusek – odhalíme vám pravdu o pověstném jezeře pod Petrovem. Na lodích s námi proplujete zatopenými středověkými sklepy dávno zbořeného hostince U Veliké dýmky a zjistíte, že za krápníky nemusíte putovat až do Moravského krasu.

Prozkoumáte Morii na Žlutém kopci.

Pod povrch zemský se podíváte i v druhé finálové odměně. A můžeme vám rovnou říct, že srdce Gimliho z Tolkienova Pána prstenů by při této výpravě zaplesalo. Zavítáte totiž do vodojemu ukrytého pod masivem Žlutého kopce. Otevře se tak před vámi rozsáhlý svět tunelů a nádrží s klenbami evokujícími trpasličí město Moria nebo plavbu Jamese Bonda istanbulským podzemím v Srdečných pozdravech z Ruska. Říká se, že v těchto prostorech je ukrytý malý poklad v podobě rautu, kterého se zúčastní pouze pár vyvolených.

Vystoupáte s námi až do oblak.

Třetí finálová výhra je podle nás skutečně povznášející. Nejlepší výhled na Brno, co není, je totiž z koše horkovzdušného balonu. Vezmeme vás proto na vyhlídkový let nad naší metropolí. Uvidíte, že z ptačí perspektivy si ji zamilujete ještě o trochu víc než teď. Doufáme jen, že neznervózníte, až se budete vznášet nad zemí zavěšení pod pytlem naplněným vlastně takovým horkým „nic“.

Pro takové zážitky už stojí za to trošku potrápit šedou kůru mozkovou, co říkáte?